جناب آقای دکترعلی سوفسطایی نماینده محترم شرکت وله (vale) بعنوان اولین و بزرگترین برند معدنکار دنیا از کشوراسترالیا بعنوان هشتمین سخنران در دومین کنفرانس بین المللی برند سبز به ایراد سخنرانی پرداختند.

آقای دکتر سوفسطایی بعنوان مدیر هوش مصنوعی برند وله به اقدامات موثر برند وله در راستای حفظ محیط زیست و توسعه پایدار اشاره کرد  و افزود استفاده از تکنولوژی و فناوریهای جدید به جهت کاهش گاز های گلخانه ای در راستای حفظ محیط زیست و توسعه پایدار را جز برنامه های کلان برند وله مطرح نمودند

وی در ادامه به فعالیت گسترده شرکت وله  در عرصه بین المللی پرداخت و افزود این برند  بعنوان بزرگترین تولید کننده سنگ آهن و نیکل در دنیاست که یک سوم مصرف سنگ آهن بازار فولاد چین را تامین میکند و 500 هزار پرسنل بصورت مستقیم مشغول به فعالیت بوده و یک میلیون و هشت صد هزار پیمان کار در کل دنیا دارد و در 35 کشور فعالیت دارد.

مدیر هوش مصنوعی برند وله در ادامه به راز موفقیت و خلاقیت برند وله اشاره کرد و افزود شرکت وله در مجله موبس بعنوان نوزدهمین برند های بزرگ دنیا معرفی شده که در این خصوص ارتباط مستقیم و تعامل با دانشگاهها و مراکز علمی و پژوهشی معتبر و همچنین معدنکاری مسولیت پذیر بعلاوه نگاه ویژه به حفظ محیط زیست  و توسعه پایدار را رمز موفقیت و پیشرفت خود میداند.

دکتر سوفسطایی به سهم صنعت معدن در تولید گازهای گلخانه ای اشاره کرد و افزود صنعت معدن چهار الی هفت درصد (GHG) گازهای گلخانه ای تولید میکند راهی جزء استفاده از تکنولوژی و فناوریهای جدید و هوش مصنوعی برای کاهش تولید گاز گلخانه ای به جهت حفظ محیط زیست و توسعه پایدار نداریم.

وی در ادامه به مزیت استفاده از هوش مصنوعی در صنعت معدن اشاره و خاطر نشان ساخت هوش مصنوعی از یک تکنولوژی جدید ازآینده صحبت میکند تا فراینده را بهتر کنیم و بعلاوه هوش مصنوعی برای گرفت تصمیم های هوشمند تر و بهتر کمک میکند و همچنین هوش مصنوعی به ایجاد راهکارهای جدید در فراینده تولید کمک میکند که تا به امروز به آن توجه نداشتیم.

دکتر سوفسطایی به نقش تراک ها (ماشین های دیزلی ) حمل مواد معدنی به افزایش گازهای گلخانه ای و تولید کربن اشاره کرد و افزود با توجه به افزایش استارتاپ های هوش مصنوعی و پیاده کردن آن در فراینده تولید برند وله ، موفق شدیم 11-9  درصد کاهش مصرف سوخت تراک ها که به تبع آن کاهش تولید گازهای گلخانه ای را به همراه خواهد داشت در شرکت وله عملیاتی کنیم.

وی در پایان به تاسیس موسسه سوفسطایی اشاره و افزود در حوزه آموزش ، تولید محتوا در پروژه های صنعتی ، دریافت مقاله و …  موسسه سوفسطایی در خدمت جامعه و متخصصین محیط زیست و صنعت معدن میباشد تا با همفکری و هم افزایی در جهت حفظ محیط زیست و توسعه پایدار با استفاده از آخرین تکنولوژیهای روز دنیا و هوش مصنوعی گامهای موثری را برداریم.